ryczalt za noclegi

Musica italiana - portal

Temat: Tanie państwo ?
...plus 1,5. Nad losem głodnych, przemoczonych, strajkujących pielęgniarek i lekarzy użalają się za to posłowie niektórych partii. No to na koniec podliczmy i ich: pensja posła to 9669 złotych; za pracę w komisji (każdy jest członkiem kilku) dostają po ok. 15 procent tej kwoty. Na tak zwane ,wydatki poselskie" biorą jeszcze po 2471 zł miesięcznie. Każdy z nich utrzymuje też swoje biura - 10 150 zł miesiąc w miesiąc; jest też ryczałt za noclegi poza miejscem zamieszkania i Warszawą - 7600 zł plus darmowe przejazdy (jeśli lotnicze, to tylko w klasie biznes), plus ryczałt na benzynę, plus darmowa korespondencja. Na obsługę i do usług tej armii ,460 sejmowych wybrańców" państwo zatrudnia przy ul. Wiejskiej 1300 osób - każdej płacąc średnio (bez uposażeń kierowników) 4 tys. złotych. No i to by było na tyle. Może jeszcze dla porównania...
Źródło: zyrardow24h.pl/index.php?showtopic=1565Temat: Delegacja zagraniczna własciciela firmy
tak właścielowi nie można odliczyć ryczałtu a tylko rachunek do wysokości ustalonego ryczałtu.np do Niemiec jest ryczałt za noclegi 103 eur to tylko do tej wartości można uznać rachunek za nocleg.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=1950


Temat: delegacje służbowe a ryczałt
Prowadzimy usługi transportu międzynarodowego,rozliczamy koszty podróży służbowych i płacimy kierowcom diety.Czy oprócz diet powinniśmy płacić ryczałt za noclegi.Czy jest to uregulowane przepisami.Może ktoś gdzieś czytał na ten temat lub poprostu wie? Proszę o wypowiedź.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=2680


Powered by WordPress, © Musica italiana - portal